סימון חניה

סימון חניה לרכב מוגדר נועד למנוע מנהגו את חיפושי החניה המעיקים. המאמר דן בשני סוגים של מקומות חניה שמורים באזורי מגורים: חניה לרכב שגרירות וחניה לרכב נכה.

סימון חניה בקרבת בנייני מגורים

לא פעם במהלך טיול בחוצות העיר נוכל לראות על המסעה מלבן לבן עם שני אלכסונים, ולצדו שלט. מדובר, כמובן, בסימון חניה שמורה לרכב מסוים, שמספרו מצוין על גבי השלט. רכב אחר שיחנה במקום הזה עושה עבירת חניה, ונהגו צפוי לקנס ואף לגרירה.

מהי הסיבה להעדפה כה מובהקת של נהג אחד מבין כל הנהגים המחפשים חניה באזור? קיימים שני סוגים עיקריים של סימון חניה שמורה לרכב מסוים בשכונות מגורים. הסוג הראשון הוא חניות של רכבי שגרירויות, הממוקמות באזור השגרירויות עצמן. מטרת הסימון חניונים, במקרה הזה, היא לאפשר לעובדי השגרירויות הזרות לחנות במהירות וללא עיכובים מיותרים, בסמוך למבנה השגרירות.

הסוג השני של סימון חניה ליד מבני מגורים הוא סימון חניית נכים. בעבר תקן החניה היה שונה, וותרני יותר ביחס להיום, ולא הייתה דרישה לספק מקום חניה לכל יחידת דיור. בשכונות האלה, כל הדיירים צריכים לחנות לצד המדרכות באזור, ואין להם מקומות חניה פרטיים שמורים. במידה ואדם בעל מוגבלות מתגורר בבניין כזה, על הרשות המקומית להקצות עבור הרכב שלו חניה ייעודית בסמוך לכניסה לבית מגוריו.

חניה שמורה לרכב נכה מאפשרת לאדם בעל מוגבלות לחנות בקרבה מירבית אל הכניסה למבנה. יש לזכור שאדם נכה מתקשה להתנועע. הליכה של עשרים-שלושים מטר היא אתגר אמיתי עבורו, במיוחד אם מדובר במזג אויר גשום או סוער. מסלול הליכתו על המבנה צריך להיות, לפיכך, קצר ביותר. לכן הוא מקבל העדפה כה מובהקת בהקצאת מקום החניה.

לסיכום, סימון חניה לרכב מוגדר מקובל בשני מקרים: רכב שגרירות או רכב נכה. במקרה של רכב נכה, מדובר באמצעי קל ויעיל להבטחת איכות חיים נאותה עבור אדם עם מוגבלות לפחות בהיבט של תנועה מהבית אל הרכב ולהיפך.


| סימון חניה |

 

החברה מתחייבת למקצועיות ללא פשרות וללא כל התחייבות מצד הלקוח
חברת אדיר טאצ' תשמח להעניק שירות מקצועי ויחס אישי עם הצעת מחיר משתלמת

   
   
גלריה לפני ואחרי סימון חניונים סימון כבישים צביעת משטחי בטון צביעת מפעלים עבודות מיוחדות אביזרי בטיחות מאמרים מתחרים

מבצע קיץ לוהט! 

 פגישה או סיור במקום ללא כל התחייבות מצד הלקוח!

 השאירו לנו פרטים בצור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!

 הצילום אווירי בחודשי הקיץ ב-50% הנחה!

צוות אדיר טאצ' - פתרונות בטיחות בתנועה

לכל קהל לקוחותינו
אנו מאחלים לכם שנה טובה ומתוקה
שנה של סלילת דרכים חדשות
שנה של נסיעה בנתיבים הנכונים
שהשנה תהיה צבועה רק בצבעים בהירים של אושר ושמחה
שנה של הגשמה עצמית והצלחה כלכלית
שנה שהדיוק בה יהיה מעל הכל
בברכת גמר חתימה טובה
משפחת טאצ'
עיצוב