סימון כבישים - שיעור היסטוריה

כולנו מתניידים בכבישי הארץ בעזרת סימוני הכבישים. בין אם אנו מנווטים בתוך ערים צפופות או בכבישים רחבי ידיים המשתרעים למרחקים – סימון כבישים מסייע לכולנו למצוא את דרכנו בבטחה.

מה זה בעצם סימון כבישים?

סימון כבישים הינו כל הסימנים המוכרים לכולנו (אם כי אנחנו לא מתייחסים אל קיומם בחיי היום-יום), המופיעים על גבי הכביש בצבע, וכן, תמרורים המסמנים לנו כיצד לנהוג בכביש ומכוונים אותנו אל הערים השונות והיעדים המגוונים.

למעשה, סימון כבישים הינו תופעה חדשה יחסית, אשר הופיעה רק לאחר המהפכה התעשייתית, יחד עם כניסתם של כלי רכב ממונעים אל עולמנו.

לפני הופעת כלי הרכב הממונעים לא היה צורך אמיתי בכביש אספלט, וכמו כן, התנועה הייתה איטית הרבה יותר. בנוסף, התנועה היתה מעטה הרבה יותר, שכן לא כל אחד יכול היה להרשות לעצמו לנסוע בתחבורה.

לעומת זאת, כיום, מצב הדברים שונה לחלוטין: התנועה בכבישים היא צפופה לנוכח העובדה כי כמעט כל האוכלוסיה מתניידת בדרכים באמצעות כלי רכב, בין אם בתחבורה פרטית או ציבורית. יתרה מכך – התנועה אינה רק צפופה, אלא גם מהירה.

במצב דברים זה, התעורר צורך דחוף לייצר כללי התנהגות בכבישים, ולא רק כללי התנהגות, אלא גם שפה באמצעותה ניתן יהיה להעביר לנהגים מסרים בצורה מהירה ויעילה.

מצב התנועה המהיר והדינאמי בכביש מחייב את הנהג לפענח מסרים ולפעול על פיהם בזריזות רבה. משום כך, סימוני הכבישים מתבססים לרוב על סימנים פשוטים (דוגמת שלט העצור וכן דוגמת חצי התנועה), כך שמספיק מבט קצר על מנת להבין את המסר המועבר בשלט ולפעול על פיו.

סימוני הכביש אינם רק עניין של נוחות ושמירה על הסדר, אלא המדובר באמצעי בטיחותי חיוני, אשר שומר על חיינו.לכן, הרשויות מקדישות לאופן הסימון ומיקומו מחשבה מרובה.

סימון כבישים - שיעור היסטוריה
| סימון כבישים || שיעור היסטוריה |

 

החברה מתחייבת למקצועיות ללא פשרות וללא כל התחייבות מצד הלקוח
חברת אדיר טאצ' תשמח להעניק שירות מקצועי ויחס אישי עם הצעת מחיר משתלמת

   
   
גלריה לפני ואחרי סימון חניונים סימון כבישים צביעת משטחי בטון צביעת מפעלים עבודות מיוחדות אביזרי בטיחות מאמרים מתחרים

מבצע קיץ לוהט! 

 פגישה או סיור במקום ללא כל התחייבות מצד הלקוח!

 השאירו לנו פרטים בצור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!

 הצילום אווירי בחודשי הקיץ ב-50% הנחה!

צוות אדיר טאצ' - פתרונות בטיחות בתנועה

לכל קהל לקוחותינו
אנו מאחלים לכם שנה טובה ומתוקה
שנה של סלילת דרכים חדשות
שנה של נסיעה בנתיבים הנכונים
שהשנה תהיה צבועה רק בצבעים בהירים של אושר ושמחה
שנה של הגשמה עצמית והצלחה כלכלית
שנה שהדיוק בה יהיה מעל הכל
בברכת גמר חתימה טובה
משפחת טאצ'
עיצוב