מי מאתנו לא הסתבך עם מציאת חניה בחניון עמוס או חיפש את הרכב שלו בחניון דקות ארוכות? חניונים שאינם צבועים כהלכה עלולים להיות מסורבלים, מבלבלים ובעיקר לגרום למצוקת חניה וסכסוכים מיותרים בין הנוסעים. כיום בעלי חניונים רבים השכילו לצבוע את החניונים שלהם תוך הקדשת מחשבה על התייעלות, הקלת העומס ונוחות הנוסעים והקונים.

צביעת חניונים איכותית ומדויקת מאפשרת לשפר ביצועים ולהוריד מהעומס והצפיפות בחניונים. שילוט מדויק וסימונים מחושבים, ימנעו תאונות מיותרות בין רכבים ובין הולכי רגל לרכבים. שימוש בצבעים בולטים, סימון חניות לנכים בצבע כחול, חניות להורים עם עגלות לתינוקות בוורוד למשל וכדומה.

 

קרא עוד

ניתן כמובן לבצע חידוש צבע מעת לעת, לריענון החזות של החניון למניעת תאונות מיותרות וגם לשינוי אווירה. ראשית כל, יש להקפיד על סימון ברור של מקומות חניה, במרווחים נוחים מאפשרים כניסה ויציאה נוחה עם הרכב ומהרכב, חצים המסמנים ומסדירים את כיווני התנועה ושילוט ותמרורים משלימים כמקובל בחוקי התנועה בישראל. הסימונים הללו חייבים להיות בולטים, בעלי נראות טובה מאוד. שכן בחניונים סגורים רמת התאורה היא נמוכה למדי ובחניונים חיצוניים קיימת צפיפות וקושי במציאת מקום חנייה. מומלץ לבחון שימוש בתוספים מחזירי אור, כגון כדורי זכוכית.

חניונים הינם חללים אשר מאופיינים, בין היתר, במיעוט שינויים לאורך הזמן. במרבית המקרים קירות החניון והעמודים המוצבים בו, הם אלמנטים קונסטרוקטיביים, לכן צביעת חניונים נשארת אחד הכלים הבודדים לחידוש וריענון של החלל. צביעת חניונים איננה מחייבת השקעה תקציבית גבוהה, ויחד עם זאת מאפשרת לרענן את חזותם.

תהליך צביעת חניונים מאפשר לשפר את תפקודם ואת חזותם לאין ערוך. התקציב הדרוש במקרה הזה הוא נמוך למדי, ואילו התועלות ברורות ומשמעותיות. ניתן לבצע חידוש צבע מעת לעת, לריענון החזות של החניון החיצוני והתת קרקעי ולשינוי האווירה והגברת הבטיחות.

תקן צבע 1871
ספק משרד הביטחון
ISO 9001:2015
צוות כחול לבן
החברה אינה מעסיקה קבלני משנה