סימון חניה – מפרטית ועד נכים

סימון חניה – מפרטית ועד נכים

סימון חניית נכים, סימון חניה פרטית ועוד- כל אלה נועדו לשמור על הזכות של אדם מסוים לחנות במקום מסוים.
נהג שיחנה במקום שאינו רשאי לחנות בו, עשוי לקבל קנס.

מקומות חנייה הן שטח שמיועד לחניה. השטח יכול להיות סלול ויכול להיות לא סלול, הוא יכול להיות במגרש חנייה ציבורי, ברחוב על יד המדרכה או במגרש חנייה פרטי.

היום, כשמספר המשתמשים בתחבורה ציבורית עולה משמעותית מדי שנה, ואיתו עולה גם הצפיפות על הכבישים, נחוצים לנו מקומות חנייה חדשים. כחלק מכך, סימון חניה הוא הכרחי כדי להסדיר את האופן שבו נוכל להעמיד את הרכבים שלנו.
אפשר לראות סימון חניית נכים, סימון איסור חנייה, סימון חניה פרטית ועוד- כל אחד מאלה אומר לנו אם ואיך נוכל לחנות בשטח מסוים.

איסור חנייה

כדי להסיר ספק בקרב נהגים, נהוג לסמן ולהציב שלטים בשטח שבו אסור לחנות.
הסימונים המוכרים לנהגים הם 'איקס' לבן על הכביש, או שלט שכתוב עליו במפורש שאסור לחנות, למשל על שער כניסה לשטח כלשהו.
הסימונים האלה נחוצים כדי להסיר כל ספק, וכשהם ישנם, והם ברורים לעין, נהג שחונה במקומות האלה יקבל קנס. במקרים מסוימים, הרכב ייגרר.

סימון חניה – מפרטית ועד נכים

בין אם מדובר בחנייה מקורה או חנייה לצד מדרכה, אסור לאנשים לחנות בחנייה פרטית ששמורה לרכב מסוים.
סימון חניה פרטית מקורה הוא לא נחוץ, אך רצוי לתלות שלט שמציין זאת במפורש, וגם מומלץ לתלות שלט שיאסור על עצירה בצורה כזו שחוסמת את היציאה מהחנייה הפרטית.
אם מדובר במקום חנייה לצד מדרכה, אפשר לשים שלט עם נוסחים כגון 'שמור ל…" או 'חניה שמורה', ויש אפשרות להציג שלט שמציין את מספר הרכב שעבורו החנייה שמורה.

אדם שנקבעו לו לפחות שישים אחוזים של נכות רפואית, ואין לו חנייה פרטית באזור בית מגוריו, יכול לבקש לסמן שטח לצורך זה. כל שצריך לעשות זה לגשת לרשות המקומית עם המסמכים הרלוונטיים, כולל רישיון רכב, תעודת זהות תג חנייה לנכה, ואישור אחוזי נכות מביטוח לאומי.

חלוקת חניות במבני מגורים או עסקים

בשטח חניון פרטי של מבנה מגורים או עסקים, הדיירים יכולים להחליט ביניהם איזו חנייה תהיה של מי, ובעצם כל אחד מקבל מקום חנייה קבוע שמסומן במספר הרכב שלו.

להזמנות וייעוץ דברו איתנו

אולי יעניין אתכם גם:

דילוג לתוכן