סימון כבישים וחניונים מציל חיים

סימון כבישים וחניונים מציל חיים

כיצד אנחנו שומרים על הסדר והבטיחות בכבישים? התשובה לשאלה הזאת עוברת דרך שורה ארוכה של פתרונות שונים, טכנולוגיים יותר או פחות. הסדר בכבישים ברחבי הארץ מתבסס על תמרורים, רמזורים, מצלמות מהירות, שוטרי אגף התנועה — ועוד שיטות רבות אחרות. המרכיב החשוב ביותר בניהול התנועה בדרכים הוא: סימון הכבישים.

הסימנים על הכביש נועדו לקבוע היכן נמצא כל אחד מנתיבי התנועה והיכן ממוקמים קווי ההפרדה שמפרידים ביניהם. סימון כבישים מורכב מאינספור החלטות קטנות וחשובות: צבע שפת המדרכה מגדיר את תנאי החניה, מיקום קווי ההפרדה מווסת את תנועת כלי הרכב על הכביש ובחירת איכות הצבע עצמו משפיעה על הנראות של הסימון לאורך זמן. כל אחת מאותן החלטות יכולה לתרום לסדר על הכביש ואף לסייע בשמירה על חיי אדם.

חברת אדיר טאצ' עוסקת כבר יותר מעשרים שנים בסימון כבישים, סימון חניונים וסימון בצבע של סביבת עבודה במפעלים ובמתחמים לוגיסטיים. "כשהייתי צעיר וחיפשתי עבודה התגלגלתי במקרה אל תחום סימון הכבישים", מספר בעלי החברה, אדיר עדאקי. "התקדמתי לעמדת ניהול של צוותים ופרויקטים בתחום — עד שהתחלתי לצאת לדרך עצמאית".


צילום: אורן עדאקי

מאז ועד היום החברה עובדת עם משרדי ממשלה, ערים, מועצות מקומיות, חברות מסחריות — וכן לקוחות פרטיים. אדיר טאצ' מתמחה בכל תחומי סימון הכבישים והמשטחים השונים. צוות החברה עושה שימוש בחומרים מתקדמים ויעילים, המונעים שחיקה ושומרים על נראות הסימון לאורך שנים ארוכות, ואף מפתח מוצרים.

סימון כבישים

כאמור, סימון כבישים הוא בעל השפעה אדירה על ניהול התנועה. במקומות שבהם סימון הכביש אינו בולט או אינו מדויק — ההחלטות שיקבלו נהגים בזמן אמת עלולות להיות שגויות. כתוצאה מכך חברת אדיר טאצ' חרטה על דגלה את הדיוק והמקצועיות בכל הקשור לסימון כבישים. "העבודה שלנו מחייבת היכרות עמוקה עם חוקי התנועה ועם ההתנהלות של כלי הרכב בפועל", אומר עדאקי. "כאשר על כפות המאזניים נמצאת הבטיחות של התושבים, אנחנו מאמינים שאסור להתפשר על אף אחד ממרכיבי העבודה והשירות".

על מנת להבטיח את היעילות של סימון הכביש לפרקי זמן ארוכים במיוחד, חברת אדיר טאצ' עושה שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר. "הצבעים שבהם אנחנו משתמשים עומדים כולם בדרישות המחמירות של התקן הישראלי", הוא מדגיש. "אנחנו עובדים עם היצרניות המתקדמות ביותר בשוק ומוודאים שהצבע יחזיק כמה שיותר זמן. צריך לזכור שהיעילות של הצבע תלויה גם בחומר שעליו מתבצעת הצביעה: האם מדובר באספלט איכותי יותר או פחות".

סימון חניונים

נדבך משמעותי בעבודת החברה הוא סימון של חניונים וחניות. אדיר טאצ' עובדת עם לקוחות מכל הסוגים: החל ממפעילי חניונים ציבוריים גדולים ועד לוועדי בית שמעוניינים להסדיר את חלוקת החניות בחניון המשותף בבניין. "בכל מקום שאליו אנשים הולכים — הדבר הראשון שהם פוגשים הוא החניה. לניהול נכון של חניונים יש חשיבות גדולה בנוגע לנוחות השימוש וההגעה למשרדים, בתי עסק ובתי מגורים".

לדברי אדיר עדאקי, החשיבות של עבודת סימון החניונים באה לביטוי גם בפוטנציאל הנפיצות הגבוה של שאלת החניה. במילים אחרות, סימון נכון של חניונים יכול לסייע במניעת עימותים וסכסוכים. "כששואלים מה אני עושה — אני מסביר שאני פותר מריבות", אומר עדאקי. "כשאנחנו מזיזים את הקווים, מוודאים שהם ישרים ומשרטטים אותם בצורה מדויקת והוגנת אנחנו חוסכים עימותים בין אנשים. הרבה ועדי בית באים אלינו כדי שנעזור להם למנוע סכסוכים סביב חלוקת החניות".

סימון החניונים מסייע גם הוא לשמירה על הבטיחות ולמניעת תאונות דרכים. "לפי מחקרים, רוב תאונות הדרכים מתרחשות מתחת לבית", הוא מסביר. "בכניסה לחניה וביציאה ממנה עלולה להתרחש פגיעה בסביבה שמקיפה אותנו, בכלי רכב אחרים או בהולכי רגל. לכן סימון יעיל ומדויק של חניונים הוא לא רק מותרות, אלא חלק משמעותי מהשמירה על הבטיחות באזור. כשאנחנו ניגשים למשימת סימון חניות, חלק משמעותי מהעבודה שלנו הוא בחינה וניתוח של צורכי השטח והמציאות שאיתה מתמודדים הנהגים".

מפעלים ומרכזים לוגיסטיים

לצד פרויקטים של סימון כבישים וחניונים, חברת אדיר טאצ' עוסקת גם בסימון סביבת עבודה במפעלים ובמרכזים לוגיסטיים. זוהי משימה מורכבת למדי, שנועדה להבטיח את הסדר והבטיחות במפעל או במרכז הלוגיסטי. עם מלגזות, כלי עבודה, כלי רכב ועובדים שנעים בשטח באופן מתמיד — סימון חכם של סביבת העבודה הוא בעל חשיבות ניכרת.

"ייצור סימני בטיחות למפעלים מציל חיים", אומר עדאקי. "זהו תחום שבו חברת אדיר טאצ' פורצת דרך. אנחנו משלבים בין יצירה לבין אמנות — כדי ליצור יחד שפה על הכביש. במפעל או במתחם לוגיסטי, סימון נכון של סביבת העבודה תורם בצורה מובהקת לבטיחות, ליעילות ולנוחות העובדים".

לדבריו, תהליך העבודה של החברה מתחיל עוד במפגש הראשוני עם הלקוח. "השאיפה שלנו היא ללמוד לעומק את הצרכים של הלקוח, בכל סוגי הפרויקטים. במקרים רבים אנחנו מגיעים ללקוח עוד לפני העבודה עצמה — כדי לערוך מיפוי של השטח ולספק לו המלצות מדויקות לגבי העבודה. לעתים אנחנו גם מעלים רחפן לאוויר כדי לסקור את השטח. כחברה אנחנו עושים הכול כדי שהלקוח יהיה מרוצה. יש לנו יכולת לעשות מעל ומעבר — ולייצר עבור כל לקוח את הפתרונות המתקדמים והמתאימים ביותר".

פורסם ב 11.1.24 ע"י אגם קדם לוי בשיתוף אדיר טאצ' ב:

להזמנות וייעוץ דברו איתנו

אולי יעניין אתכם גם:

דילוג לתוכן