סימון חניית נכים היא למעשה הרשאה בלעדית לרכב ולנהג המחזיק בתו נכה והן איסור חניה מוחלט למי שאין ברשותו תו שכזה. בעלי מוגבלויות פיסיות ובריאותיות, כאלה ואחרות, זכאים לקבל תו נכה, המאפשר להם חניה המקומות נגישים וקרובים לביתם, בקרה למוסדות, מרכזי קניות ועוד.

צורת הסימון לחניות נכים היא סימן מוסכם, בולט ומוכר, אך קיים הבדל בין סימון חנייה שכזו בחניונים לבין סימון בחניות הממוקמות לצד מדרכות, בקרבה לבתי מגורים וכדומה.

 

קרא עוד

חניות נכים בחניונים

בחניונים ציבוריים, למשל בקניונים ובמרכזי קניות, משרדיים ממשלתיים ועוד, שבהם כל הנהגים יכולים להשתמש באופן חופשי, בין אם הם בתשלום ובין אם לאו, ישנם מספר מקומות חנייה המיועדים אך ורק לנהגים בעלי תו נכה. סימון חניית נכים בחניונים כוללת הצבת שלטים עם סימון נכה וצביעת האספלט עם הסימן המתאים. במקרים מסוימים, ייתכן והאספלט גם ייצבע בצבע כחול לשם הבלטה. בחניונים המיועדים לשימוש כלל הציבור, כל נכה יכול לחנות בכל אחת מחניות המוקצות לנכים, אך חייב להיות ברשותו תו המורה על זכאותו, ולהציב אותו במקום בולט ברכבו.

סימון חניות נכים לצד מדרכה ציבורית

גם לצד מדרכה ציבורית ישנן חניות המיועדות לנכים בלבד. כשמדובר בחניה המיועד לכלל הנכים, היא תסומן בדיוק כמו חניות נכים בחניונים, וגם במקרה זה על הנהג לוודא שתו הנכה שלו בולט לעין כדי להימנע מדוחות מיותרים. עם זאת, כאשר אדם נכה מקבל היתר ליצור לעצמו חניית נכה פרטית לצד המדרכה, לשלט שמוצב בה יתווסף גם מספר הרכב שלו, מה שמעיד על כך שנכים אחרים אינם מורשים לחנות בה. בצורה זו יוכל כל נכה שיש בזכאותו, להנגיש לעצמו חניה בקרבה לביתו הפרטי.

תקן צבע 1871
ספק משרד הביטחון
ISO 9001:2015
צוות כחול לבן
החברה אינה מעסיקה קבלני משנה